zboží: 0 0,00 Kč

Závod Ještěd Bike Tour 2011

Dne 6.8. se konal závod Ještěd Bike Tour. Do Liberce jsme dorazili již ve čtvrtek, abychom si stihli zabikovat na nedalekém stále se rozvíjejícím Singltreku pod Smrkem. Pátek jsme využili k odpočinku a prezentaci závodu.

Dne 6.8. se konal závod Ještěd Bike Tour. Do Liberce jsme dorazili již ve čtvrtek, abychom si stihli zabikovat na nedalekém stále se rozvíjejícím Singltreku pod Smrkem. Pátek jsme využili k odpočinku a prezentaci závodu. Počasí se k večeru umoudřilo a z běžkařského areálu ve Vesci se nám naskytl krásný pohled na Ještěd a přilehlé kopce, kudy závod vede. Tento pohled nám připomněl, co nás následující den čekalo - 56 km dlouhá trať, důkladně promáčená předchozími lijáky, s převýšením bezmála 2200 m.

V sobotu jsme ještě před startem narychlo dořešili drobné problémy s brzdami a mohli jsme vyrazit. Hned po startovním výstřelu se začalo pěkně zostra. První část závodu se nesla ve znamení prudkých výjezdů a pěkných sjezdů, mimo jiné i po ještědské sjezdovce. Po vyjetí asfaltu kolem skokanských můstků a sjetí na úpatí Ještědu však přišla 25 km dlouhá nezáživná pasáž. Ta vedla po široké lesní cestě zase zpět na ještědský hřeben, dále navazovala asfaltka vedoucí až na vrchol k vysílači. Tam závod ale zase začal být zajímavý a nabídl nám krásné a dlouhé sjezdy a v posledních kilometrech i jezdivou lesní cestu. Po přijetí zpět do lyžařského areálu bylo ještě třeba překonat obávaný poslední kopec, který vedl přes můstek pro diváky lyžařských klání. Poté mi již nic nebránilo projetí cílové rovinky na konečné 27. pozici v kategorii a následné regeneraci u občerstvovacích stánků, kde jsme se sešli se zbytkem týmu.

Závod Ještěd Bike Tour 2011 - 180827 -

Vložit komentář

Jméno a Příjmení
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací