zboží: 0 0,00 Kč

Technologie a specifikace ráfků REMERX

POUŽÍVANÉ TECHNOLOGIE 

Jednotlivé ráfky se liší následujícími vlastnostmi:

Vlastnosti ráfků podstatně ovlivňuje volba materiálů. Firma Remerx používá speciální materiály, které neodpovídají standardní klasifikace hliníkových materiálů, proto je využíváno následujícího označení:

AW 6060 Běžný materiálT6

AW 6063 Materiál se zlepšenými vlastnostmi

AW 6005 Materiál se zvýšenou pevností (zvýšená odolnost proti únavovému lomu)

AW 6061 Materiál s přídavkem Cu (vnitřní koroze, rychlejší stárnutí materiálu)

AW 6082 Tvrdé aluminium (ráfky pro vrcholový sport)

Povrchová úprava

N - Natural

Jedná se o základní provedení, které se vyznačuje přirozeným vzhledem hliníku bez povrchové úpravy. Povrchová úprava Natural vyniká nízkou cenou.

SA - Stříbrný elox

Při této úpravě povrch ráfku získává atraktivní stříbrný a lesklý vzhled. Výhodou je vyšší stálost a odolnost povrchu ráfku.

BA - Černý elox

Firma REMERX využívá nejmodernější technologie elektrolytického eloxování, což umožňuje dosáhnoutvynikající černé barvy, která je nezaměnitelná. Jastná a plná černá barva výrazně zvyšuje atraktivnost ráfku a zvyšuje stálost materiálu.

White - Bílá barva

Velkým hitem se stává bílá barva.

Technologie zvyšující užitné vlastnosti ráfků

GBS - Soustružené brzdné plochy

Pro vyšší účinnost ráfkových (V) brzd je vhodné povrch brzdných ploch zdrsnit jemnými drážkami, které současně činí ráfek vzhledově atraktivnějším.

SEE - Jednonýt

Otvor pro špice je zpevněn nýtem, který zvyšuje stálost a odolnost otvoru pro niple a špice.

DEE - Dvounýt

Otvor pro špice je zpevněn nýtem a navíc se přidává kalíšek, který výrazně zvyšuje pevnost ráfku v okolí otvoru pro špice.

Zvláštní vlastnosti ráfků

DFJ - Více než svařování

Double Fixed Joint - Dvojitě fixovaný spoj. Jedná se o unikátní technologii, která zajišťuje vysokou pevnost spoje a odolnost proti prasknutí. Ráfek není tepelně zatížen svárem a materiál má rovnoměrnou pevnost. Metoda DFJ je aplikována téměř u všech nových ráfků a všech ráfků vysoké kategorie.

AHD - dvouúhlové vrtání

Otvory pro špice jsou vrtány pod dvěma úhly. První úhel je ve směru bočního výklonu který umožňuje lepší dosednutí niplu. Druhý úhel je ve směru výpletu. Tímto je zajištěno ideální dosednutí niplu, Což zrychluje vyplétání a centrování kola. Výsledkem je stabilnější výplet.

DB - ráfek určený pro diskové brzdy

Ráfky s tímto označením jsou určeny pouze pro disková kola.

Bezpečnostní systém ráfků

SCR

Bezpečná konstrukce ráfků spočívá v zesílení základu háků pláště, aby nedošlo k odlomení při opotřebení brzdné plochy. Po nadměrném opotřebení brzdné plochy nastává vyklonění bočnice a rozšíření ráfku, což způsobuje samovolné brždění. Brzdová plocha je deformovaná do prohlubně, na které se začne objevovat prasklina.

Dovolené opotřebení brzdné plochy je 0,35 mm.

Potřebujete poradit ? Technologie a specifikace ráfků REMERX

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
.