zboží: 0 0,00 Kč

Šumavský MTB maratón 1. srpna 2009

Šumavský MTB maratón 1. srpna 2009 Prvního srpna jsme se zúčastnili Šumavského MTB maratonu. Závod se odehrával na Zadově. Mohli jsme si vybrat ze tří tras: 22, 40 a 80 km a soutěžit v mnoha kategoriích......

Šumavský MTB maratón na Zadově  1. srpna 2009

Prvního srpna jsme se zúčastnili Šumavského MTB maratonu. Závod se odehrával na Zadově. Mohli jsme si vybrat ze tří tras: 22, 40 a 80 km a soutěžit v mnoha kategoriích.

Za necelé dvě hodiny, náš čtyřčlenný tým (tři jezdci a jeden fotograf) Bike tuning team Rudná dorazil na místo konání. Po registraci, jsme se dozvěděli, že starty všech tratí byly o hodinu posunuty. Sluníčko příjemně hřálo, a tak nám čekání rychle uteklo.

Výstřel oznámil začátek a pole závodníků se vydalo na trať. První dva kilometry vedly přímo v lyžařském areálu Zadov. Tempo bylo ostré a trať vedla cestou necestou přes kameny a kořeny, nahoru a dolu. Vše vyvrcholilo divácky atraktivním „velbloudem“ a to už závodníci opustily areál. Dále trasa pokračovala malebnou šumavskou krajinou. Po zdolání sjezdovky a brodu nás čekala občerstvovačka a po ní „pouze“ 5km stoupání do cíle. To prověřilo psychickou i fyzickou připravenost závodníků. Poslední síly ještě padly na „velblouda“ a byl tu cíl….

Bilance našeho týmu nebyla špatná: na krátké trati jsme obsadili 4. místo ve své kategorii a na střední trati po technických potížích 16. a 55. místo ve své kategorii.

Pobyt jsme si prodloužili až do neděle a podnikli jsme cyklovýlet k Prášilskému jezeru.

Autor: Daniela Bruthansová

 

Šumavský MTB maratón  1. srpna 2009 - 178980 -
Šumavský MTB maratón  1. srpna 2009 - 178982 -
Šumavský MTB maratón  1. srpna 2009 - 178981 -

Vložit komentář

Jméno a Příjmení
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací