zboží: 0 0,00 Kč

Nova Author cup 2009

Nova Author cup 2009 Největší česká masovka se konala druhou říjnovou sobotu 10.10.2009. Někteří z nás podruhé, někteří již poněkolikáté a někdo jako nováček jsme se zúčastnili dalšího již čtrnáctého ročníku tohoto závodu pro všechny v Jizerských horách.....

Nova Author cup 2009

 

      Největší česká masovka se konala druhou říjnovou sobotu 10.10.2009. Někteří z nás podruhé, někteří  již poněkolikáté a někdo jako nováček jsme se zúčastnili dalšího již čtrnáctého ročníku tohoto závodu pro všechny v Jizerských horách.

      Po brzkém probuzení  již ve čtyři hodiny ráno a zjištění, že chřipku jen tak člověk nepřekoná (tudíž bez postavení se na start) jsme se s Pájou vydali do Jinců pro Tomáše a následně do Rudné pro Tabáčka. Po nasoukání našich maličkostí  a čtyř kol do velkého, ale stále osobního vozu jsme se vydali směrem do Josefova Dolu. Již na dálnici od Prahy bylo vidět, o co dnes půjde, o bezmála čtyři tisíce lidí na kolech. Ty také byli všude, na střechách, na vozících, na závěsech i uvnitř aut mířících k Jizerkám. Počasí na cestě je všelijaké, chvílemi prší a je jisté, že dneska se ohřejeme jenom v kopcích, kterých je na trati víc než dost.

     Tak jsme tady, na parkovišti, stejně jako před rokem, se setkáváme se všemi ostatními z Teamu, kteří dneska dorazili. Po potřesení si rukama se převlékáme a s Tabáčkem vyrážíme proti trase závodu hledat dobré místo na pořízení pěkných fotek. Ostatní mezitím připravují kola, těla a všechno ostatní na následující kilometry na trati. Ve chvíli, kdy už ostatní pomalu sjíždějí na start my likvidujeme na trase defekt a vyrážíme dále. Pěkné místo jsme našli téměř na vrcholu stoupání nad přehradou, přibližně  desátý kilometr a ve chvíli, kdy je zhruba deset minut po startu začínáme čekat na první závodníky.

     A už jsou tady, první ,,dravci´´, na těchto borcích není vidět tohle dlouhé stoupání a přijíždějí další a další. Malí, velcí, mladí, staří, tlustí a hubení, všichni se statečně perou za nádherného rána se stoupáním. Následují je další, vlasatí, plešatí, v parukách, na horských, trekových,  skládacích kolech, vykopávkách, tandemech i na koloběžkách, posunují se po trati dále. V tomto davu najít naše kamarády a stihnout jim udělat pěknou fotku je kolikrát nadlidský výkon. Po projetí velké části účastníků a po Tabáčkově profesionální opravě jednoho roztrženého řetězu se přesouváme po trati dále. Začíná pršet a nejenom jen tak, ale místy i velice silně a tak je nám jasné, že na trati to není žádný med (jak se potvrdilo, nebyl to med, ale kluzké bláto a mokrý asfalt). Nadjíždíme si a posouváme se mokrou, ale krásnou scenérií Jizerek odhadem na čtyřicátý osmý kilometr trati. Sem dorážíme před prvními v čele, tak je ještě dost času na hledání vhodného místa, které je tentokrát v mírném sjezdu po asfaltce. Za chvíli přijíždějí první a za svištění gum a rytmického oddechování uhánějí kolem nás. Po několika roztrhaných skupinách těch rychlejších následuje defilé celého pelotonu. V něm opět nalézáme několik známých tváří a fotíme a fotíme. Na projíždějících je znát, co už mají za sebou, kopce, sjezdy, sluníčko, ale také hodně zimy, bláta a deště, díky kterému závodníky doprovázelo ohlušující skřípání brzd. Bohužel i pádů, čemuž nasvědčuje i pár projíždějících záchranek (doufejme, že vše dobře dopadlo). Na úplně poslední nečekáme a po dalším snýtovaném řetězu se vydáváme do cíle závodu, který sice už teď nestíháme u těch nejlepších, ale za focení těch,,dříčů´,´co se opírají do pedálů, to stálo. Po mírné zajížďce, kdy se vyhýbáme trase, abychom se nepletli, si zajedeme omylem na dvě rozhledny v okolí. Potom, co najdeme správnou trasu, dáme krásný kamenitý sjezd a oklikou přijíždíme k autům. Jak jsme čekali, všichni jsou už v cíli, promočení, méně nebo více unavení a spokojení s umístěním. Podělíme se o pár zážitků z trati, pokecáme, dáme si párek a pivko. Domluvíme se, jaká bude další společná akce a usedáme do aut, rozjíždíme se zpátky k domovům.

     Tak je za námi další krásný den strávený s kolem, přírodou a kamarády. Na téhle akci se zase uvidíme za rok.

 

 

Tuto akci absolovovali:

Zdeněk Chalupa

František Faltus

Tomáš Bílek

Pavel Ochtábec st.

Pavel Ochtábec ml.

Tomáš Filip

Jindra Koldovský

Broněk Skovajsa

Jiří Blažek

Ivan Skaloš

Tomáš Filip

a několik dalších přátel

Další foto zde..

 

Autor článku Pavel Ochtábec starší

 

 

Nova Author cup 2009 - 179088 -
Nova Author cup 2009 - 179089 -
Nova Author cup 2009 - 179090 -

Vložit komentář

Jméno a Příjmení
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací